/Files/images/смайл.jpg

Результати ЗНО - 2017 (укр.мова Ніжинський район)

РЕГІОНАЛЬНІ ДАНІ ЗНО - 2016

Методичка "Власне висловлення"

ТЕСТОВИЙ ЗОШИТ

ПРОБНЕ ЗНО 02.04.2016

/Files/images/zno/_JLoSTWmblM.jpg/Files/images/zno/atJghY3pkNM.jpg/Files/images/zno/biRiAe4guWk.jpg/Files/images/zno/Dqs1tQb40kE.jpg/Files/images/zno/F0w6hTWIRVo.jpg/Files/images/zno/Hi5NIZyGPhg.jpg/Files/images/zno/HX8j9xLFf5g.jpg/Files/images/zno/IyaZ8hAQH8M.jpg/Files/images/zno/nxhuz_8J-fk.jpg/Files/images/zno/qWE7rhs5W90.jpg/Files/images/zno/stfQcEGU_KU.jpg/Files/images/zno/VkDa-LJnSWA.jpg

Матеріали для підготовки до ЗНО з української мови та літератури Уроки укр.мови І.П.Ющук

ДОВІДНИК ВНЗ УКРАЇНИ

/Files/images/zno/jpg.jpg

Для реєстрації на пробне ЗНО-2016 перейти за посиланням


/Files/images/zno/2016-6-638.jpg

Особистий кабінет учасника ПЗНО-2016


/Files/images/zno/vebinar-14122015-8-638.jpg


/Files/images/zno/zagalna.jpg


/Files/images/зноI.jpg

Реєстрація на ЗНО розпочнеться 1 лютого

Міністерством освіти і науки затверджено Календарний план проведення ЗНО, яким визначено, що подання реєстраційних документів особами, які проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 1 лютого та триватиме до 4 березня.До 18 березня в учасників ЗНО буде можливість внесення змін до реєстраційних даних.Порядок реєстрації, яким буде визначено процедуру та умови проведення реєстрації осіб для участі у ЗНО буде затверджено окремим наказомУкраїнського центру оцінювання якості освітиу грудні 2015 року.

Реєстрація учасників для участі у пробному ЗНО здійснюватиметься регіональними центрами оцінювання якості освіти у період з 5 до 30 січня 2016 року.


ЗНО розпочнеться 5 травня 2016 року

/Files/images/traven_1000x804.png

Міністерством освіти і науки затверджено Календарний план підготовки та проведення ЗНО в 2016 році, яким визначено дати проведення тестування з кожного навчального предмета, а також дати проведення основних заходів, що супроводжуватимуть проведення тестування у наступному році.

Документом визначено, що випускні шкільні іспити з української мови і літератури, математики та історії України, які в 2016 році будуть проведені у формі ЗНО, і результати яких за бажанням абітурієнтів можуть бути використані для вступу доВНЗ, відбудуться у травні.Зокрема, основна сесія ЗНО розпочнеться 5 травня тестуванням з української мови і літератури.Тестування з математики буде проведено 11 травня, а з історії України - 13 травня.Оскільки результати тестування із зазначених предметів будуть зараховуватися якдержавна підсумкова атестація, учасники тестування дізнаються про свої результати до кінця навчального року -26 травня. Український центр оцінювання якості освіти не пізніше 31 травня має надіслати навчальним закладам відомості з результатами атестації випускників за 12-бальною шкалою.Зовнішнє незалежне оцінювання з інших предметів відбуватиметься після завершення навчального року, у період з 3 до 17 червня. Упродовж цього часу абітурієнти матимуть можливість скласти тести, результати з яких будуть необхідні для вступу до вищих навчальних закладів. Результати тестування абітурієнтів буде визначено до 25 червня.Проведення додаткової сесії заплановано у період з 14 червня до 4 липня.

/Files/images/квітень травеньk.png

Дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року:
ПредметДата проведення
Українська мова і література5 травня (четвер)
Математика11 травня (середа)
Історія України13 травня (п’ятниця)
Російська мова3 червня (п’ятниця)
Іспанська мова6 червня (понеділок)
Англійська мова7 червня (вівторок)
Німецька мова8 червня (середа)
Французька мова9 червня (четвер)
Біологія10 червня (п’ятниця)
Фізика13 червня (понеділок)
Географія15 червня (середа)
Хімія17 червня (п’ятниця)

Рекомендації учням щодо проходження ЗНО

Для того щоб ви могли впевнено впоратися з тестом у напруженій обстановці зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), почніть готуватись до тестування заздалегідь. А як краще впоратися з цим завданням, вам підкаже цей матеріал.

Тренуйся. Перед офіційним тестуванням варто виконувати якнайбільше опублікованих тестів - просто заради тренування, наприклад, проходититести ЗНО онлайн. Не можна навчитись добре виконувати тести, не тренуючись на них самих, підмінюючи цю практику іншими видами контролю й самоконтролю. Ці тренування не тільки знайомлять з типовими конструкціями тестових завдань, а й дають вам інший досвід - самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування.

Поспішай.Тренуйтеся із секундоміром у руках. Порівнюйте час, необхідний для виконання тестів зовнішнього оцінювання. Обмежуйте його. Без подібних обмежень, що змушують працювати в максимально швидкому темпі, без імітації змагальної ситуації, неможливо змоделювати той стрес (напругу), що викликає будь-яке тестування.

Випробовуй.У тренуваннях застосовуйте правильну тактику, тобто додержуйтесь усіх рекомендацій, як правильно вирішувати окреме завдання чи тест у цілому. Наприклад, не слід двічі перечитувати малозрозумілу інструкцію, а треба відразу ж познайомитися з варіантами відповідей. Тоді зміст відповідей прояснить вам, що ж саме є необхідним в інструкції до даного завдання. Це конкретний приклад тактики, яку треба випробовувати. Її можна освоїти й ефективно застосовувати, тільки активно тренуючись у тестуванні.

Пропускай.Треба навчатися пропускати важкі чи незрозумілі завдання. Пам'ятайте: у тесті завжди знайдуться такі завдання, з якими ви обов'язково впораєтесь. Просто нерозумно не дібрати балів тільки тому, що ви не добрались до «своїх» завдань, а застрягли на тих, навчальний матеріал яких вам невідомий. Звичайно, така тактика може принести успіх далеко не завжди. Якщо тест побудований за принципом «сходів» і починається з легких запитань, то не варто пропускати всі перші завдання.

Вгадуй. Якщо ви не впевнені у виборі, але інтуїтивно можете віддати перевагу якійсь відповіді перед іншими, то інтуїції варто довіряти! Така довіра, як правило, призводить до приросту балів.

Виключай. Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильну відповідь, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє концентрувати увагу всього на одній-двох відповідях (а це легше), а не відразу на п'ятьох-сімох (що набагато складніше).

Скорочуй вибір. Якщо кілька відповідей (1-2) із чотирьох чи п'яти варіантів здаються вам зовсім невідповідними, а інші такими, що підходять з рівною ймовірністю, то в цьому випадку правильніше буде не пропускати це завдання, а намагатись вибрати відповідь з інших просто навмання. Шляхом такої тактики ви отримаєте більше балів. Це - теорія ймовірності. Адже «негативне знання» (про те, яка відповідь точно не підходить) - це теж знання, і нерозумно відмовлятись від його використання.

Думай тільки про поточне завдання.Коли ви бачите завдання (запитання), забувайте все, що було в попередньому: як правило, завдання в тестах не пов'язані одне з одним, тому знання, які ви застосували в одному (уже вирішеному вами), як правило, не допомагають, а тільки заважають сконцентруватись і правильно вирішити інше завдання. Ця установка дає безцінний психологічний ефект - забудьте про невдачу в минулому завданні (якщо воно виявилось вам «не по зубах»). Думайте тільки про те, що кожне нове завдання - це шанс набрати бали.

Читай завдання до кінця.Поспіх не повинен призводити до того, що ви будете намагатися зрозуміти умови завдання за «першими словами» й добудовувати кінцівку у власній уяві. Це вірний спосіб зробити прикрі помилки в найлегших запитаннях.

Не засмучуйся.У будь-якому професійно підготовленому тесті є завдання, з якими ви просто не зможете впоратись. Більше того, усі 100 % завдань зможуть виконати лише одиниці! Тому немає ніякого сенсу розхлюпувати емоційну енергію на передчасну досаду.Навіть якщо вам здається, що ви допустили занадто помилок і просто завалили тест, пам'ятайте, що дуже часто таке відчуття є помилковим: при порівнянні ваших результатів з іншими може з'ясуватися, що інші допустили ще більше помилок. У підсумку ви одержите якщо не найвищий тестовий бал, то цілком пристойний.Ця установка особливо знадобиться «круглим відмінникам», які звикли при звичайних методах контролю домагатись максимального результату. Якщо ви хочете стати класним «тестовим бійцем», навчайтесь не тільки наносити удари, а й «тримати» їх (якщо висловлюватись термінами боксу). Треба категорично відмовитись від «комплексу відмінника», який не звик непохитно переносити окремі локальні невдачі.

Заплануй два кола.Сплануйте середній час на кожне завдання таким чином, щоб за дві третини (максимум три чверті) тестування пройти всі завдання «за першим колом». Тоді ви встигнете набрати максимум балів на легких для вас («своїх») завданнях, а потім зможете подумати й добрати щось на важких, які вам спочатку довелось пропустити.

Вступна кампанія - 2016

Міністерство освіти і науки України оприлюднило Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2016 році, що пройшли реєстрацію в Міністерстві юстиції. Попри те, що загальні принципи вступної кампанії не відрізнятимуться від цьогорічних, до деяких змін майбутнім абітурієнтам треба готуватися заздалегідь.

Так, конкурсний відбір - 2016 відбуватиметься за новим Переліком галузей знань і спеціальностей, який було затверджено цього року. Також на завершальному етапі обговорення перебуває проект відповідності Переліку напрямів підготовки новим спеціальностям. Тому Правила прийому, яківищі навчальні закладиповинні оприлюднити на своїх веб-сайтах до 15 грудня 2015 р., мають відображати ці зміни. Звертаємо увагу, що вступники можуть не побачити деяких спеціальностей, оскільки частину напрямів підготовки було об'єднано. Наприклад, замість трьох напрямів підготовки "журналістика", "реклама і зв'язки з громадськістю" та "видавнича справа та редагування" — вступники побачать у додатках до Правил прийому лише одну спеціальність — "журналістика". Напрям підготовки "прикладна статистика" може трансформуватись у спеціальність "економіка", натомість на базі напряму "міжнародна економіка" може виникнути дві спеціальності: "економіка" та "міжнародні економічні відносини". Також із 1 вересня 2016 р. навчання студентів відбуватиметься за новими освітніми програмами та навчальними планами.

Як і в попередні роки, основним критерієм відбору до вищих навчальних закладів залишаються результати зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Для участі в конкурсному відборі прийматимуться сертифікатиЗНОз трьох предметів.

Обов'язковим конкурсним предметом залишається українська мова та література. Інші два визначаються вишем, або обираються вступником з переліку, запропонованого вищим навчальним закладом. Звертаємо вагу — необхідно буде подавати сертифікати ЗНО, видані 2016 року. Тому якщо випускники минулих років планують вступати до ВНЗ наступного року, вони мають реєструватися для участі у стандартизованому тестуванні-2016.

Хоч у нових Умовах прийому не закцентовано, що вага кожного з предметів ЗНО має становити не менш як 20% конкурсного бала, ця норма залишається чинною відповідно до ЗУ "Про вищу освіту".

При вступі на деякі спеціальності, замість одного з предметів ЗНО зараховуватимуться результати творчих конкурсів та фізичних випробувань, які проходитимуть безпосередньо у ВНЗ. Їхня вага має становити не більше ніж 25% конкурсного бала, за винятком галузей знань "Культура і мистецтво" та "Архітектура та будівництво", де вона може дорівнювати 50% конкурсного бала.

Враховуватиметься при вступі також і атестат про повну загальнусередню освіту. Його вага може становити від 0 до 10 відсотків конкурсного балу.

Перемога на всеукраїнських олімпіадах та у конкурсі-захисті наукових робіт МАН, а також успішне закінчення підготовчих курсів ВНЗ на природничо-математичних та інженерно-технічних спеціальностях може становити від 0 до 5 відсотків конкурсного балу.

На відміну від 2015-го, наступного рокуконкурсний бал матиме дещо змінену формулу обрахунку. Зокрема, вага балів за перемогу у всеукраїнській олімпіаді, конкурсі-захисті наукових робіт МАН та підготовчі курси стане складовою загального вагового коефіцієнту, що дорівнює одиниці. На практиці це означатиме, що максимальний конкурсний бал абітурієнта може бути 200, а не 210, як минулого року.

Вступати за результатами зовнішнього незалежного оцінювання або вступних іспитіву вишах матимуть право особи, звільнені з військової служби (в тому числі демобілізовані) після 30 листопада 2015 року та особи, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби).

За результатами співбесіди можуть бути зарахованідо вищого навчального закладу особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержанихпід час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, та звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 р. по 30 квітня 2014 р.;визнані інвалідами війни.

Цільовий прийом до вищих навчальних закладів скасовується.Затверджені на 2016 р. Умови прийому до ВНЗ не передбачають участі в конкурсному відборі абітурієнтів з цільовими направленнями чи формування відповідних рейтингових списків вступників.

Також міністерство пішло на доволі сміливий крок та затвердило норму, відповідно до якоївступники подаватимуть заяви для участі у конкурсному відборі тільки в електронній формі. Винятком є особи, які вступатимуть за результатами іспитів, співбесіди та поза конкурсом, оскільки ці категорії абітурієнтів мають підтвердити свій статус відповідними документами. Зважаючи на те, що в останні роки система дистанційної подачі документів працює справно, проблем з реєстрацією не мало б виникнути, але слід зважити на той факт, що не всі вступники мають електронну пошту та доступ до Інтернету, що є обов'язковими умовами для електронної подачі заяви. Крім того, дані про середню оцінку шкільного атестату не передаються автоматично до ЄДЕБО, а тому кожен вступник подаватиме їх самостійно. Це може призвести до помилкового внесення некоректних даних, які будуть виявлятися вже на етапі подання оригіналів документів, тобто коли вступники отримають рекомендації до зарахування.

Як і цього року,абітурієнти присвоюватимуть пріоритети заявам, які подаватимуть до вишів. Кількість заяв для участі в конкурсному відборі залишається незмінною — 15, проте тепер їх можна подати у більш ніж 5 навчальних закладів. Умови прийому передбачають, що кожен вступник має право подати до 15 заяв на 5 спеціальностей (спеціалізацій). Фактично, якщо абітурієнт визначився з однією спеціальністю, то може подавати заяви до 15 ВНЗ, однак їх потрібно буде прорейтингувати від 1 до 15, де 1 — показник найбільш пріоритетної заяви, 15 — найменш. Принцип пріоритетності застосовуватиметься під час вступу на молодшого бакалавра та бакалавра на денну форму навчання за кошти державного бюджету, а також спеціаліста і магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань.

Поряд із запровадженням Переліку галузей знань та спеціальностей, новиймеханізм розподілу бюджетних місць має стати ще однією новацією вступної кампанії-2016. Відповідно до Умов прийому на 2016 р., державне замовлення може розміщуватись у державних, комунальних чи приватних вищих навчальних закладах. Щодо останніх, то реального механізму надання державного замовлення приватним вишам наразі немає.

Подібно до практики минулих років, Кабінет міністрів України затверджуватиме загальні показники обсягів державного замовлення, а вищі навчальні заклади подаватимуть замовникам свої пропозиції щодо кількості місць для студентів, яких вони можуть навчати за бюджетні кошти. Однак до 1 червня 2016 р.,Міністерство освіти і науки України має затвердити перелік профільних спеціальностей вищих навчальних закладів, на які останні зможуть здійснювати набір вступників за державним замовленням. Це означає, наприклад, що технічні виші можуть не отримати бюджетних місць на гуманітарні дисципліни, а аграрні — в галузі "право" чи "журналістика".

До 15 червня 2016 р. приймальні комісії повинні затвердити мінімальні та максимальні обсяги державного замовлення для молодших бакалаврів та бакалаврів запрофільними спеціальностями(спеціалізаціями). Щоб навчальні заклади штучно не збільшували показників, встановлено верхню межу: вони не повинні перевищувати обсяг державного замовлення попереднього року більше, ніж на 25%. Якщо попереднього року державне замовлення становило не більше 8 осіб або не надавалося взагалі, то максимальний його обсяг у 2016 р. може бути встановлено в 10 осіб. Умова про мінімальні та максимальні показники державного замовлення вже зараз дає підстави стверджувати, щовступники не володітимуть інформацією про конкретні обсяги бюджетних місць у межах окремих спеціальностей.

Списки вступників, рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення, формуватимуться з ЄДЕБО та оприлюднюватимуться на стендах приймальних комісій і веб-сайтах вишів. У нових Умовах прийомувідсутня норма, яка б передбачала добір студентів на вакантні бюджетні місця, які залишатимуться через відмову окремих абітурієнтів навчатися за спеціальністю чи у виші, де їх було рекомендовано. Коригування списків передбачено лише при вступі на освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, ступінь магістра та освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста.

Фактично, конкурс оригіналів (сумнозвісна "четверта хвиля"), який, хоч у мінімізованому вигляді, проте існував у 2015 р. при вступі на бакалаврат, стане неможливим. І якщо в минулі роки частина абітурієнтів не подавали документи до вишу, де отримали рекомендацію, бо сподівалися "проскочити" на бюджет у більш рейтингові навчальні заклади на етапі добору, то з наступного року такий механізм не працюватиме. Тепер вони зможуть претендувати виключно на навчання коштом фізичних та юридичних осіб.

Відповідно до ЗУ "Про вищу освіту", до Умов прийому включено норму провиділення до 5% місць державного замовлення позаконкурсникам(у 2015 р. цей показник становив 20%). Однак в розділі Умов, що стосується надання рекомендацій для зарахування, особам, які мають підстави для вступу поза конкурсом,надаєтьсяуже10% місць від максимального обсягу державного замовлення на конкретні спеціальності у ВНЗ. Це може означати, що в одних навчальних закладах на окремо взятій спеціальності безоплатно вчитиметься до 10% позаконкурсників, тоді як в інших таких буде менше 5%, або не буде взагалі. У той же час, вступ поза конкурсом для здобуття ступеня магістра та доктора філософії не допускається.

Умови прийому передбачають можливість повторного безоплатного здобуття вищої освіти, за умови, що студент відшкодує кошти, витрачені на його підготовку.Порядоктакого відшкодування було затверджено лише 26 серпня 2015 року (Постанова КМУ № 658), тому наскільки механізм стане реальним, стверджувати важко.

Більшість змін, закріплених в Умовах прийому на 2016 р., є частиною загального процесу імплементації ЗУ "Про вищу освіту", що триває вже другий рік. Наступного року вступ відбуватиметься за новим переліком галузей знань та спеціальностей, однак процес затвердження відповідності переліку напрямів підготовки новим спеціальностям ще триває. Сподіваємося, що до оприлюднення Правил прийому вищими навчальними закладами його буде офіційно затверджено, а вступники заздалегідь розумітимуть, який фах здобуватимуть. Що стосується реформування сектору державного замовлення, попри те, що в Умовах прийому відображено норми з нового закону, механізм їх реалізації наразі недостатньо врегульовано. Тому вступникам варто очікувати на додаткові роз'яснення щодо імплементації діючих Умов або ж на їх коригування.

Строки вступної кампанії 2016 року у ВНЗ України

Вступ у вищі навчальні заклади у 2016 році відбувається на підставі чиннихПравил прийому до вищих навчальних закладів(далі – Правила прийому), що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України № 1085 від 15 жовтня 2015 року.

У 2016 році абітурієнти мають право подати на вступ до п’ятнадцяти заяв на п’ять спеціальностей (спеціалізацій), на яких передбачено прийом за кошти державного бюджету. Заяви, подані на певну спеціальність (спеціалізацію, освітню програму, напрям підготовки) до одного вищого навчального закладу за різними формами навчання, вважаються фактом подання однієї заяви.

Подання заяв в електронній формі на спеціальності (спеціалізації), на яких не передбачається прийому за кошти державного бюджету, не обмежується.

Дати прийому документів та проведення іспитів (творчих конкурсів)

Вступна кампанія 2016 року розпочинається 11 липня. Із цього днявищі навчальні заклади Українипочинають приймати від абітурієнтів документи для вступу в електронній та паперовій формі.

Прийом документів у осіб, які для вступу на навчання повинні проходити творчі конкурси у вищих навчальних закладах, закінчується о 18 годині 20 липня. Творчі конкурси проводяться в кілька сесій з 18 липня до 27 липня 2016 року.

Прийом документів у осіб, які повинні складати вступні іспити або проходити співбесіду у вищих навчальних закладах, закінчується о 18 годині 20 липня. Вступні іспити та співбесіди проводяться починаючи з 21 липня до 28 липня 2016 року.

Прийом документів в усіх інших абітурієнтів, які вступають у ВНЗ на основі повної загальної середньої освіти та подають для вступу результатизовнішнього незалежного оцінювання, закінчується о 18 годині 27 липня 2016 року.

Прийом заяв та документів від осіб, які вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, закінчується о 18 годині 20 липня. Вступні іспити проводяться з 21 липня до 27 липня 2016 року.

Прийом документів від осіб, які вступають на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста або ступеня бакалавра за скороченими програмами відповідно до пунктів 3, 5 розділу III Умов прийому до вищих навчальних закладів закінчується о 18.00 годині 20 липня. Фахові вступні випробування проводяться з 21 липня до 27 липня 2016 року.

Строки прийому заяв та документів на навчання на основі повної загальної середньої освіти за вечірньою, заочною та дистанційною формами навчання визначаються правилами прийому вищого навчального закладу, тривалість прийому документів має становити не більше одного місяця. Прийом документів починається не раніше 11 липня 2016 року. Зарахування проводиться не пізніше ніж через 15 днів після завершення прийому заяв та документів, протягом яких проводиться конкурсний відбір.

Строки вступної кампанії на навчання на основі ступенів бакалавра, магістра, освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста, за усіма формами навчання визначаються правилами прийому до вищого навчального закладу. При цьому зарахування на навчання за кошти державного бюджету закінчується не пізніше 15 вересня 2016 року, крім випадків, передбачених у розділі XVIII Умов прийому до вищих начальних закладів (Особливості прийому та навчання іноземців та осіб без громадянства).

Строки формування рейтингових списків та зарахування

Рейтинговий список вступників, які вступають для здобуття ступеня молодшого бакалавра та бакалавра (магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань), із зазначенням рекомендованих до зарахування формується на основі конкурсного бала та пріоритетності заяв за кожним вищим навчальним закладом, ступенем, спеціальністю (спеціалізацією), з повідомленням про отримання чи неотримання вступниками права здобувати вищу освіту за кошти державного бюджету оприлюднюється не пізніше 12.00 години 01 серпня.

При цьому вважається, що вступник обрав ступінь, спеціальність (спеціалізацію) та вищий навчальний заклад, яким відповідає найвища пріоритетність серед тих, за якими він отримав право здобувати вищу освіту за кошти державного бюджету.

Рейтинговий список вступників, які вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста на основі повної загальної середньої освіти, оприлюднюється не пізніше 12.00 години 01 серпня.

Рейтинговий списокформується на підставі визначених вступником пріоритетних спеціальностей.

Вступники, які отримали рекомендації до зарахування на навчання за кошти державного бюджету, повинні виконати вимоги до зарахування не пізніше 18.00 години 05 серпня 2016 року

Вступники, які отримали рекомендації до зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт), повинні виконати вимоги до зарахування не пізніше 10 серпня 2016 року

Зарахування вступників на денну форму навчання на основі базової та повної загальної середньої освіти на навчання за державним замовленням відбувається не пізніше 12.00 години 6 серпня.

Зарахування вступників на денну форму навчання на основі базової та повної загальної середньої освіти на навчання за рахунок цільових пільгових державних кредитів, за кошти фізичних та юридичних осіб (за умови виконання набору за кошти державного бюджету за відповідною спеціальністю (спеціалізацією)) відбувається не пізніше 12 серпня 2016 року.

Складено відповідно до положеньУмов прийому до вищих навчальних закладів України у 2016 році.

Порядок рейтингового відбору абітурієнтів

Під час вступної кампанії у 2015 році вступ абітурієнтів до вищих навчальних закладів України відбуватиметься на підставі визначених вступником пріоритетних спеціальностей.Згідно зУмовами прийому до вищих навчальних закладів, максимальна кількість заяв про вступ, що абітурієнт зможе подати до вишів у 2015 році, становить п’ятнадцять (максимум п’ять вузів по три спеціальності в кожному). При поданні заяви про вступ на кожну окрему спеціальність абітурієнт повинен буде зазначити пріоритет кожної з них.Згідно з Умовами прийому, пріоритет або пріоритетність – це показник, виражений числом від 1 до 15, який вступник особисто присвоює своїм заявам, де «1» є показником найбільшої пріоритетності заяви.Зазначені пріоритети будуть використовуватись для вибору місця навчання кожного вступника та для складання рейтингових списків абітурієнтів в кожному вищому навчальному закладі на кожній спеціальності для зарахування вступників на навчання за кошти державного бюджету.Відповідно до Умов прийому, після подання заяв абітурієнтами, у кожному вузі буде складений рейтинговий список абітурієнтів за кожною окремою спеціальністю, що буде автоматично скоригований у відповідності до зазначених абітурієнтами пріоритетів кожної заяви про вступ.Абітурієнтами, які будуть рекомендовані для зарахування на навчання за кошти державного бюджету, стануть вступники, які на підставі сформованого рейтингу потраплять на місця державного замовлення у будь-якому навчальному закладі за будь-якою спеціальністю.При цьому рекомендація про зарахування абітурієнта на навчання буде надаватись за найвищим пріоритетом, а всі заяви абітурієнта з меншим пріоритетом у такому випадку будуть автоматично анулюватися, що дозволить звільнити списки рекомендованих і надасть можливість автоматично потрапити на бюджетні місця у рейтингових списках абітурієнтам з нижчими балами.

Такі автоматичні коригування проводитимуться доки в них буде необхідність, при цьому у абітурієнтів, які при кожному наступному автоматичному коригуванні списків вперше потраплятимуть на місця державного замовлення, також будуть скасовуватися заяви з нижчими пріоритетами.Варто зазначити, що якщо абітурієнт потрапив на місце державного замовлення за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити у «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту.Такі коригування рейтингових списків будуть проводитись автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце з найвищим для нього пріоритетом.Наприклад, якщо абітурієнт рекомендований для зарахування на навчання за кошти державного бюджету на спеціальність за 5-м пріоритетом, то всі його заяви з меншими пріоритетами будуть анульовані. При цьому, при автоматичному коригуванні рейтингових списків абітурієнт може бути рекомендований на навчання за спеціальністю з вищим, 4-м пріоритетом, оскільки зі списків також будуть виключатися заяви інших абітурієнтів з нижчими для них пріоритетами. В такому випадку заява цього абітурієнта з 5-м пріоритетом також буде анульована, оскільки в процесі коригування списків він потрапить на місце державного замовлення у 4-му для себе пріоритеті.Після зазначеного коригування, що буде проведено автоматично, сформується кінцевий рейтинговий список, який має бути оприлюднений у кожному вищому навчальному закладі України за кожною спеціальністю не пізніше 12-ї години 4 серпня 2015 року.Таким чином, четвертого серпня абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з п’ятнадцяти спеціальностей з найвищим пріоритетом і матимуть час до 18.00 8 серпня для подання оригіналів документів до вищого навчального закладу де вони рекомендовані до зарахування.Абітурієнти, які з будь-яких причин до 8 серпня включно не подадуть оригінали документів до вищого навчального закладу, втрачатимуть право вступу на навчання за кошти державного бюджету. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей на яку вони подавали заяву.Заява вступника, який не виконав вимог для зарахування за державним замувленням (не подав оригінали документів у визначені строки) анулюється, а його місце надається вступнику наступному за рейтинговим списком, який виконав умови до зарахування (подав оригінали документів). Тобто, у такому випадку, звільнене місце державного замовлення посяде вступник, який не був рекомендований для зарахування на бюджетну форму, але подав оригінали документів для навчання за контрактною формою та має найвищий рейтинговий бал серед інших. Рекомендація до зарахування такого абітурієнта на бюджетну форму навчання надається вищим навчальним закладом не пізніше 18 години 12 серпня 2015 року.Після зарахування абітурієнтів на бюджет розпочинається зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт), що відбуватиметься в межах ліцензійного обсягу відповідно до рейтингового бала абітурієнта. Рекомендація до зарахування на навчання за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб може бути надана за всіма пріоритетами, вказаними вступником при поданні заяв протягом 10-31 липня.Вступники, які рекомендовані до зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт) мають виконати умови до зарахування (подати оригінали документів) не пізніше 15 серпня 2015 року.Інші умовиУ випадку, коли вищий навчальний заклад здійснює підготовку за певним напрямом на різних факультетах (інститутах) вступник зазначає пріоритетність зарахування за обраним напрямом відповідно до факультету (інституту).У випадку, коли у вищому навчальному закладі підготовка за напрямом здійснюється за спрямуваннями (спеціалізацією, нозологією, профілем, мовою) вступник зазначає у кожній заяві обрану ним пріоритетність зарахування за відповідним спрямуванням.Пріоритетність, визначена вступником в заяві про участь у конкурсі не може бути змінена протягом вступної кампанії.

Переведення середнього бала атестата у 200-бальну шкалу

У 2015 році для конкурсного відбору осіб, які вступають на основі повної загальної середньої освіти до вищих навчальних закладів України, при розрахунку конкурсного балу враховується значення середнього бала документа (додатка до документа) про повну загальну середню освіту, помноженого на відповідний ваговий коефіцієнт.

Середній бал документа про повну загальну середню освіту обчислюєтьсязагальноосвітніми навчальними закладамиза 12-бальною шкалою з округленням до десятих та вноситься приймальною комісією вищого навчального закладу до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (далі – Єдина база). Приймальна комісія ВНЗ здійснює перевірку середнього бала атестату та затверджує її своїм рішенням.

Внесений до Єдиної бази за 12-бальною шкалою середній бал автоматично переводиться у 200-бальну шкалу за таблицею відповідності середнього бала документа про повну загальну середню освіту (див. нижче), обрахованого за 12-бальною шкалою, за значенням 200-бальної шкали (додаток №3 до Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2015 році).

Середній бал атестата розраховується як середнє арифметичне річних оцінок з предметів інваріантної складової навчального плану, виставлених у додатку до атестата, та оцінок, отриманих задержавну підсумкову атестацію. Розрахунок здійснюється таким чином: кількість предметів, з яких виставлено оцінки = 20; сума балів = 193; середній бал = 193:20=9,65≈9,7. Предмети, з яких зроблено запис "звільнений(а)", у загальну кількість не враховуються.

Згідно злистом МОН № 1/9-263 від 23.05.14 року, розрахунок середнього бала атестата здійснюється загальноосвітніми навчальними закладами про що робиться відповідний запис у додатку до атестата з правого боку, в останньому рядку, під назвою предметів, з яких складалася ДПА. (Наприклад, "Середній бал атестата 9,7 - 178,1 б.").

Для випускників минулих років, розрахунок середнього бала атестата забезпечує приймальна комісія вищого навчального закладу та формує довідку за підписом відповідального секретаря приймальної комісії, засвідчену печаткою приймальної комісії, де вказується прізвище, ім'я, по батькові абітурієнта, серія та номер атестата та величина середнього бала. (Лист МОН№1/9-84від 16.02.10 року). Оцінки з документа про повну загальну середню освіту, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються таким чином: "3" відповідає "6", "4" відповідає "9", "5" відповідає "12".

Для конкурсного відбору осіб, які на основі базової загальної середньої освіти вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста середній бал документа про базову середню освіту обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих та вноситься до Єдиної бази.

Таблиця відповідності середнього бала документа про повну загальну середню освіту, обрахованого за 12-бальною шкалою, за значенням 200-бальної шкали

1106,04124,08162,0
1,1106,64,1125,08,1163,0
1,2107,24,2125,98,2163,9
1,3107,84,3126,98,3164,9
1,4108,44,4127,88,4165,8
1,5109,04,5128,88,5166,8
1,6109,64,6129,78,6167,7
1,7110,24,7130,78,7168,7
1,8110,84,8131,68,8169,6
1,9111,44,9132,68,9170,5
2112,05133,59171,5
2,1112,65,1134,59,1172,4
2,2113,25,2135,49,2173,4
2,3113,85,3136,49,3174,3
2,4114,45,4137,39,4175,3
2,5115,05,5138,39,5176,2
2,6115,65,6139,29,6177,2
2,7116,25,7140,29,7178,1
2,8116,85,8141,19,8179,1
2,9117,45,9142,19,9180,0
3118,06143,010181,0
3,1118,66,1144,010,1181,9
3,2119,26,2144,910,2182,9
3,3119,86,3145,910,3183,8
3,4120,46,4146,810,4184,8
3,5121,06,5147,810,5185,7
3,6121,66,6148,710,6186,7
3,7122,26,7149,710,7187,6
3,8122,86,8150,610,8188,6
3,9123,46,9151,610,9189,5
7152,511190,5
7,1153,511,1191,4
7,2154,411,2192,4
7,3155,411,3193,3
7,4156,311,4194,3
7,5157,311,5195,2
7,6158,211,6196,2
7,7159,211,7197,1
7,8160,111,8198,1
7,9161,111,9199,0
12200,0

УМОВИ прийому на навчання до ВНЗ у 2016 році

Розрахунок конкурсного бала абітурієнта

дивіться за посиланням

/Files/images/zno-2016.jpg

ТЕСТИ ЗНО онлайн

НОВЕ щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2016 році

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 14.09.2015 № 923 «Деякі питання проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» (із змінами) зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (ЗНО), в 2016 році проводитиметься з 05 травня до 10 липня.

Особи, які зареєструються для проходження ЗНО, матимуть можливість скласти тести з таких предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської мови, іспанської мови, німецької мови, російської мови, французької мови. Кожен учасник ЗНО матиме право скласти тести не більш як ізчотирьох навчальних предметів.

Для всіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року результати ЗНО з української мови і літератури зараховуватимуться як оцінки за підсумками державної підсумкової атестації, що визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови. Також як результати ДПА зараховуватимуться результати складання тестів із математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття).

Наказ Міністерства освіти і науки України від 14.09.2015 № 923 (із змінами), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28 вересня 2015 року за № 1152/27597, буде опубліковано 30 жовтня 2015 року в офіційному виданні «Офіційний вісник України», № 84. Наказ набирає чинності в день його опублікування.

Програма ЗНО-2016

* Зміни до програми ЗНО-2016

Програми зовнішнього незалежного оцінювання з української мови й літератури певною мірою спрощено, порівняно з чинними їх варіантами.

Українська мова. З огляду на те, що тест ЗНО покликаний виміряти мовні компетенції, які допомагатимуть молодій людині у її подальшому навчанні, у розвитку її як особистості й громадянина, учасники робочої групи зі створення програм ЗНО розвантажили попередній її варіант, відмовившись від прямої перевірки теоретичних знань, від тем, які є фундаментом для знань, умінь і навичок вищого рівня, і тих тем, що їх неможливо перевірити за допомогою тестової технології (наприклад, “Загальне уявлення про спілкування...”, “Текст як середовище функціонування мовних одиниць” і под.). А й справді, чи є потреба перевіряти, скажімо, знання про розряди займенників чи класифікацію звуків мовлення й позначення їх на письмі, якщо ці відомості були потрібні лише на певному етапі навчання як основа для вироблення правописних, мовленнєвих, лексичних і граматичних навичок, необхідних випускникові школи на все майбутнє життя, як-от: правопис займенників чи позначення спрощення в групах приголосних на письмі, смислові відтінки (доречне вживання) неозначених займенників тощо. До тем, які не потрапили до нової програми з мови для ЗНО, крім названих вище, належать ще й такі: основні способи словотворення в українській мові (префіксальний, префіксально-суфіксальний та ін.); типи словосполучень за морфологічним вираженням головного слова; способи вираження різних видів присудків і под.

Українська література. Змістова частина програми з української літератури зазнала таких змін:

Вилучено (11 творів) Додано (7 творів)
Балада “Бондарівна” Т. Шевченко. “Мені однаково”, “До Основ’яненка” Марко Вовчок “Максим Гримач” В. Стефаник. “Камінний хрест” В. Винниченко. “Момент” Ю. Яновський. “Подвійне коло”, “Шаланда в морі” (роман “Вершники”) П. Тичина. “Арфами, арфами...” В. Симоненко. “Лебеді материнства” О. Гончар. “За мить щастя” Балада “Ой летіла стріла” Ю. Яновський. “Дитинство” (роман “Вершники”) П. Тичина. “Пам’яті тридцяти” М. Зеров. “Київ – традиція” В. Симоненко. “Ти знаєш, що ти – людина...”, “Задивляюсь у твої зіниці...” О. Гончар. “Залізний острів” (роман “Тронка”)

Із частини «Вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки» вилучено поняття «дво- і трискладові віршові розміри», «метонімія», «епіфора», «оксиморон», «психологізм», «асоціативність». Зверніть увагу: названі вище твори і літературознавчі поняття вилучено лише з програми ЗНО, але в шкільній програмі вони й надалі посідатимуть належне місце.

* Програма ЗНО-2016

* Хто і коли здаватиме ЗНО-2016?

* Офіційні правильні відповіді ЗНО-2015 з української мови та літератури Завдання&Варіант правильної відповіді

Кiлькiсть переглядiв: 1483

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.